تبلیغات
آسمان ملکوتی - کمی تامل

 
امام خامنه ای؛
«کسانی هستند که تلاش می کنند و حقیقتا" در صدد این هستند که طبقهء ممتاز جدیدی در نظام جمهوری اسلامی به وجود بیاورند و به خاطر انتخابها و انتصابها و زرنگیها و دست و پا داریها و مشرف بودن بر مراکز ثروت و از طریق نا مشروع که با زرنگی آن را یاد گرفته اند،به اموال عمومی دست بیاندازند و یک طبقهء جدید ـ طبقهء ممتازان و مرفهان بی درد ـ درست کنند . نظام اسلامی ،با مرفهان بی درد و معارض و مخل ، آنطور برخورد سختی کرد ؛حالا از درون شکم نظام اسلامی ، یک طبقهء مرفه بی درد جدید طلوع بکند؟ مگر این شدنی است؟! به فضل خدا مخلصان انقلاب و اسلام نخواهند گذاشت که چنین انحرافهای بزرگی به وجود بیاید.»
(دیدار با فرمانده و برخی نیروهای نیروی انتظامی 25/4/1376)


امام خمینی(ره)؛

« مبارزه با رفاه طلبى سازگار نیست؛ و آنها كه تصور مى‏كنند مبارزه در راه استقلال و آزادى مستضعفین و محرومان جهان با سرمایه دارى و رفاه طلبى منافات ندارد با الفباى مبارزه بیگانه ‏اند. و آنهایى هم كه تصور مى‏كنند سرمایه داران و مرفهان بى‏درد با نصیحت و پند و اندرز متنبه مى‏شوند و به مبارزان راه آزادى پیوسته و یا به آنان كمك مى‏كنند آب در هاون مى‏كوبند. بحث مبارزه و رفاه و سرمایه، بحث قیام و راحت طلبى، بحث دنیاخواهى و آخرت جویى دو مقوله‏ اى است كه هرگز با هم جمع نمى‏شوند.

و تنها آنهایى تا آخر خط با ما هستند كه درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند. فقرا و متدینین بى‏بضاعت گردانندگان و برپادارندگان واقعى انقلاب ها هستند. ما باید تمام تلاشمان را بنماییم تا به هر صورتى كه ممكن است خط اصولى دفاع از مستضعفین را حفظ كنیم‏ . »
(صحیفه نور    ج‏21    86)

.

«علماى اصیل اسلام هرگز زیر بار سرمایه داران و پول پرستان و خوانین نرفته‏ اند و همواره این شرافت را براى خود حفظ كرده ‏اند و این ظلم فاحشى است كه كسى بگوید دست روحانیت اصیل طرفدار اسلام ناب محمدى با سرمایه داران در یك كاسه است. و خداوند كسانى را كه اینگونه تبلیغ كرده و یا چنین فكر مى‏كنند، نمى‏بخشد. روحانیت متعهد، به خون سرمایه داران زالو صفت تشنه است و هرگز با آنان سرآشتى نداشته و نخواهد داشت‏ .»
(صحیفه نور    ج‏21    276)

.

«...خلاصه كلام اینكه بیان این واقعیت كه در حكومت اسلامى بهاى بیشتر و فزونتر از آنِ‏ كسى است كه تقوا داشته باشد، نه ثروت و مال و قدرت و همه مدیران وكارگزاران و رهبران و روحانیون نظام و حكومت عدل موظفند كه با فقرا و مستمندان و پابرهنه‏ ها بیشتر حشر و نشر و جلسه و مراوده و معارفه و رفاقت داشته باشند تا متمكنین و مرفهین، و در كنار مستمندان و پابرهنه‏ ها بودن و خود را در عرض آنان دانستن و قرار دادن، افتخار بزرگى است كه نصیب اولیا شده و عملًا به شبهات و القائات خاتمه مى‏دهد.»
(صحیفه نور    ج‏20    340)

.

 «آن روزى كه زرق و برق دنیا پیدا بشود و شیطان در بین ما راه پیدا كند و راهنماى ما شیطان باشد، آن روز است كه ابرقدرتها می ‏توانند در ما تأثیر كنند و كشور ما را به تباهى بكشند. همیشه این كشور به واسطه این كاخ نشین ها تباهى داشته است.»                  
(صحیفه نور    ج‏17    377)
................................................................................................


.
.
.
.
.
.
 سید حسن خمینی با بیان این که جامعه ای که تبعیض در آن وجود دارد، آرام نیست خاطر نشان کرد: در جامعه‌ای که ظلم و پارتی‌بازی وجود داشته باشد، جامعه مورد نظر مطلوب اسلام و امام نیست.
.
.
.
.
.
  

«اللهم عجل لولیك الفرج والعافیه و النصر وجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه»

طبقه بندی: حرف های زمان، 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 2 بهمن 1393 توسط یادگار